DENEYİMLE GELEN LEZZET

CAKE PLANET

Son yıllarda dünyada ve ülkemizde ev dışında yeme içme alışkanlığı artış gösterdi. Türkiye'de gıda sektörü de hızla gelişirken, ulusal ve uluslararası kafe ve restoran zincirlerinin faaliyetleri de artmakta. 

Gıda sektörü pek çok girişimci için cazip görünürken yeni oluşan veya kapsamını genişleten markaların yüksek kalitede, lezzetli ve standartlarını koruyarak sürdürülebilirliği sağlanabilecek ürünlere ihtiyacı da gözardı edilemeyecek bir gerçek. 1973 yılından beri Bursa'da pastacılık denince ilk akla gelen marka olan Uzay Pastanesi, Cake Planet markasıyla kapsamlı üretim tesislerinde hazırlanan ürünlerini donuk olarak tüm Türkiye'ye ulaştırmakta. 

Cake Planet önce Bursa ve çevresinde, kısa bir süre sonra ise çevre illerde ürün kalitesi, lezzeti,üretim süreçleri, pazarlama aksiyonları ile dondurulmuş pasta sektöründe önemli bir yer edindi. Doğru maliyet ileortaklarına fayda ilkesini hiçbir zaman göz ardı etmeyen Cake Planet, faaliyet alanını her geçen gün büyüterek yoluna devam ediyor.

Uzay Pastanesi, 1973 yılında, bugün hala faaliyette olan Altıparmak şubesinde Ali Birgül ve Nizamettin Erol ortaklığı ile hizmet vermeye başladı. 

Temiz ve titiz üretimi, yüksek kalite standartları ve her zaman doğal ve taze malzeme prensibi ile Bursa'da pastaneciliğin ilk temsilcisi olan Uzay Pastanesi, bugün ikinci kuşak temsilcilerinin yönetiminde kuruluşundan bu yana taviz vermediği ürün kalitesi, yenilikçi ve inovatif yönetimi ile ilerlemeye devam ediyor. 

Bursa genelindeki 11 mağazası ile Pastane-Cafe-Restaurant alanlarında hizmet veren Uzay, Cake Planet ile donuk pastacılık alanında hizmet verirken Davet ve Organizasyon departmanı ile catering hizmeti, UZAY’ın Pasta Mutfağı ile de pastacılık eğitimleri sunuyor.